O nás

IMG_2671

Malá lokální a rodinná pražírna z Blovic na jižním Plzeňsku vznikla začátkem roku 2020. 

Dlouhá léta jsme milovníky dobré kávy. Na první pohled se to může zdát idylické. Opak je však často pravdou. Nezřídka se nám totiž stávalo, že šálek objednané kávy v některém podniku, nebylo možné dopít. Absolvovali jsme nespočet pracovních schůzek, kde jsme museli kávu preventivně odmítnout. Ne snad proto, že bychom byli natolik ,,zmlsaní´´, ale proto, že nám po takové kávě zkrátka nebylo dobře. A blažený pocit po vypití šálku je přeci jeden ze základních důvodů, proč kávu pijeme.

 

Lahodný nápoj jsme si tak začali čím dál častěji připravovat vlastními silami. S postupem času jsme investovali do různých kávovarů a doplňků, které nám naše úspěchy zjednodušovaly, ale také nás ujistily, že pouze kvalitní náčiní k přípravě výborné kávy nestačí. Základem jsou totiž právě kávová zrna.  

Jelikož jsme se o kávovou kulturu začali zajímat více do hloubky a absolvovali několik setkání odborníků i kurzů přípravy kávy, byli jsme tímto gastronomickým oborem doslova pohlceni. Vše se pomalu rozvíjelo od zkoumání různých technik přípravy a porovnávání chutí ze všech koutů světa až po první odhodlání se k vlastnímu pražení. 

 

Jak šel čas, stále více přátel a známých nás oslovovalo s tím, jestli bychom jim kávu také upražili. Naše domácí pražička však pražila maximálně pár set gramů.

V tu chvíli se zrodil nápad na pořízení většího a především industriálního stroje a nabídnutí kávy, která nám chutná, i široké veřejnosti.

 

A tak aktuálně pražíme na stroji o kapacitě 1kg. Veškeré úkony zaznamenáváme pomocí moderního softwaru a jsme tak schopni pražení kdykoliv opakovat a z každého zrnka tak dostat vždy to nejlepší. Kávu každodenně ochutnáváme. Díky tomu víme, kdy je v nejlepší kondici a tudíž připravena k expedici k Vám.

 

Jelikož jsme si sami prošli počátečními nezdary v přípravě kávy, je naším cílem se s Vámi podělit o zkušenosti.

Proto postupně přidáváme články do rubriky Jak na to. Záleží nám na tom, abyste z našich zrn vytěžili maximum a užili si každý šálek plný chutí a vůní.

 

Budete-li na nás mít jakékoliv dotazy, určitě nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

 

Zpět do obchodu